YouTube, Türk YouTuber Reynmen’in El-Bab Videosunu Trendler’den Çıkardı!


107
105 Paylaşım, 107 Puan
YouTube, Türk YouTuber Reynmen’in El-Bab Videosunu Trendler'den Çıkardı!
YouTube, Türk YouTuber Reynmen’in El-Bab Videosunu Trendler'den Çıkardı!
YouTube, izlenme oranlarına göre Trendler’de olması gereken Reynmen’in El-Bab videosunu trend listesinden çıkardı.

Geçtiğimiz gün Türkiye’nin ünlü YouTuber’larından Yusuf Aktaş’ın (Reynmen) Suriye’nin zorlu bölgelerinden biri olan El-Bab’a giderek çektiği videosu, YouTube Trendler listesinden kaldırıldı. Fırat Kalkanı Harekatı sonucunda teröristlerden sıyrılan bir bölge olan El-Bab’a giden Reynmen, burada bu bölgeyi ve insanını anlatan bir video paylaşmıştı. 3 gün içinde 1.4 milyondan fazla izlenen video, bu yüksek izlenme oranına rağmen Trendler’de yer alamadı.

500 bin izlenmedeyken Trendler listesinde bulunan video, bir süre sonra birden YouTube Trendler’den çıkartıldı. YouTube’un neden bu videoyu başta listeye koyup daha sonrasında kaldırdığı ile net bir açıklama yok, ancak tahminlere göre bu videonun kaldırılmasının ardında otomatik algoritmalar var. Türkiye için Trendler listesi, YouTube Türkiye tarafından onaylanan bazı algoritmalara göre yapılıyor. Bu videonun ilerleyen zaman diliminde yeniden Trendler’e çıkıp çıkmayacağı bilinmiyor. El-Bab’a gidip orada yaşayan insanların çektiği zorluklara değinen Reynmen’in videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

YouTube’da Bir Video Trendlere Nasıl Girer?

Geniş bir izleyici kitlesine hitap eden Yanıltıcı olmayan, tıklama tuzağı kurmayan veya sansasyonel özellikler taşımayan YouTube’da ve dünyada olup bitenleri içerecek şekilde kapsamlı olan Tercihen şaşırtıcı ya da yeni olan Görüntüleme sayısı Görüntüleme sayısındaki artış hızı Görüntülemelerin nereden yapıldığı Videonun ne kadar eski/yeni odluğu

Sizce, normal şartlarda trendler listesinde bulunması gereken bir videonun bu listeye girememesinin ardında ne gibi sebepler olabilir? Yorumlarınızı bekliyorum.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

107
105 Paylaşım, 107 Puan

Tepkini ver!

Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Omg Omg
0
Omg
Beğen Beğen
0
Beğen
Koptum Koptum
0
Koptum
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Win Win
0
Win

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Özel Caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds