Yemek Yapan Robotlar İş Başında


65
65 Paylaşım, 65 Puan
Yemek Yapan Robotlar İş Başında
Yemek Yapan Robotlar İş Başında

Geleceği tasarlayan bilim insanları daha rahat ve konforlu hayatlar için bir güç mücadelesi içindeler. Fırsatı bulunan ve ihtiyacı doğan her şeyden bir yenilik elde edilen günümüz ve geleceğimiz bize nasıl tasarlanıyor takip edelim ve görelim.

Moley Robotik şirketi; ocak, fırın, dokunmatik ekran, kollar ve ellerden oluşan bir robot üretti. 2018’de piyasaya sürülmesi beklenen robota 2 binden fazla yemek tarifi yüklenebilecek.

İngiltere merkezli Moley Robotik şirketi; ocak, fırın, dokunmatik ekran, kollar ve ellerden oluşan bir robot üretti. Şef robot, ‘MasterChef’ adlı televizyon yarışmasını kazanan Tim Anderson’ın aşçılık yeteneklerine sahip.

Şef Tim Anderson’ın el hareketlerini taklit eden robot, üzerinde bulunan ekrandan ya da akıllı telefonlardan kontrol edilebiliyor. Henüz test aşamasında olan robot, şu anda sadece yengeç çorbası yapabiliyor. 2018’de piyasaya sürülmesi beklenen robota, 2 binden fazla yemek tarifi yüklenebilecek.

Moley Robotik’in sahibi Mark Oleynik, ”Yemek, kaliteli bir yaşamın temelidir. İyi beslenmek zorundasınız. Benim amacım insanların hayatını daha iyi, mutlu ve sağlıklı bir hale getirmek” diye konuştu.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

65
65 Paylaşım, 65 Puan

Tepkini ver!

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Omg Omg
0
Omg
Beğen Beğen
1
Beğen
Koptum Koptum
0
Koptum
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Win Win
1
Win

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Özel Caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds