Visa Bankalara Bitcoin (BTC) Alım Satım Hizmeti Getiriyor


Ödeme devi Visa, yeni kripto API’lerini test etmek üzere bir dijital banka olan First Boulevard ortal ileık kurduğunu duyurdu. Banka, siyahi toplulukların ferah ve zenginlik düzeyini artırmaya odaklanıyor.

Bir The Block haberine göre First Boulevard, Visa’nın yeni kripto API paketini test eden ilk firma olacak. Geçtiğimiz günlerde OCC’den onay alarak ABD’nin ilk ulusal kripto para bankası olan Anchorage’dan kripto para satın alabilecek, saklayabilecek veya işlem gerçekleştirebilecek.

Şirkete göre bu ortaklık, Visa’nın kripto paralara yönelik stratejisinin yeni bir aşamasına karşılık geliyor. Şirket bu sayede daha fazla finans kurumunu kripto para ve blok hizmetleriyle birbirine bağlamak istiyor.

Visa baş ürün sorumlusu Jack Forestell, “Bu pilot programla, kripto varlıkları ve blokzinciri ağlarına kolay bir köprü köprüleri, Visa’nın değerini neobank ve finans kurumu müşterilerimize genişletmek istiyoruz” dedi.

First Boulevard’ın CEO’su Donald Hawkins ise şöyle dedi:

“Dijital ödemelerde lider olan Visa ile ortaklık kurmaktan ve siyahi refahına refahına katkı sağlayabilecek yeni bir kontrole sahip olan kripto paralara erişime katkı sağlayacak kripto API’lerinden yararlanmaktan heyecan duyuyoruz. “