Uzmanlara Göre Tesla, Bitcoin (BTC) Ödemelerini Kabul Etmek İçin Kendi Sistemini Oluşturabilir


Uzmanlar Reuters’a, Tesla’nın arabaları için Bitcoin (BTC) ile ödeme almayı planlamasından ötürü bu alandaki tüm aracıları kaldırabileceklerini söyledi.

Pazartesi günü Tesla, Bitcoin’e 1,5 milyar doları ayırdığını ve ayrıca BTC ödemesini kabullenmeye başlamayı planladığını açıkladı. Reuters’a göre uzmanlar, geliştirme bu konuda herhangi bir aracı istemeyeceğine ve arabaları için Bitcoin ödemelerini kabul etmek ve işlemek için kendi sistemini oluşturabileceğine inanıyor.

Tesla, Bitcoin Kullanımını Büyük Ölçüde Genişletecek

Bitcoin, bir değişim aracı yerine daha ziyade bir yatırım ürünü ve bir değer deposu gibi kullanılsa da geçtiğimiz birkaç yıl içinde birçok büyük marka, müşterilerinin BTC ile mal ve hizmetler için ödeme yapma sağladı. Arasında Starbucks, AT&T ve Microsoft var. Bu ödemeler, BitPay gibi bu ödemeleri işleyen üçüncü taraf uygulamalarında yapılır.

Tesla gerçekten de arabaları için Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayacaksa, bu coin’leri hemen satıp satmayacağına karar verecek. Uzmanlar, bu durumda şirketin en azından kripto paraların bir kısmının daha sonraya kadar elinde tutacağına emin olun.

Reuters ayrıntılar için ulaşmaya çalıştı fakat Tesla bu sorunu henüz bir yanıt vermedi. Ancak bir Tesla temsilcisi, BitPay’in şu anda geliş çalışmadığını paylaştı.

Geçmişte TokenSoft’un CEO’su Borda, Shakepay adlı bir firma ile Bitcoin ile bir Tesla arabası satın almayı başardı. Tesla bu anlaşma için nakit aldı. O zamandan bu yana Bitcoin 400 dolardan 44. 000 doların üzerine fırlattı ve Borda BTC’yi harcama kararından pişman olduğunu söyledi.

Tesla Kendi BTC Sistemini oluşturabilir

Bir uzman, Reuters’e, Tesla’nın herhangi bir aracının hizmetlerini reddedebileceğini ve Bitcoin ödemelerini işlemek için kendi sistemini yaratabileceğini söyledi. Bu durumda, kazanılan BTC’nin tasfiye edilip edilmeyeceğine veya depoda tutulup tutulmayacağına karar verebilecektir.

Bu, ödeme devi PayPal’ın safra kripto para ödemelerini çözmek için Paxos Trust Company ile ortaklık kurduğu düşünülürse çok önemli bir ilk olacak.

Tesla, aracıiyi ortadan kaldırabilir ve yönetimin tercih ettiği kullanıcı Bitcoin kabul etmek ve ödemeleri tasfiye etmek için kullanılabilecek kendi işini oluşturabilir.