Kripto Para Borsası Binance, Forbes’a Açtığı Davadan Vazgeçti


Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Forbes Media LLC’ye karşı açtığı hakaret davasından vazgeçti.

Borsa, Kasım ayında, muhabir Michael del Castillo ve üzerinde bulunan Jason Brett’in bir haberinin yanlış iddialarda ifade ederek, asırlık kuruluşa karşı dava açmıştı. Binance, Forbes’in tazminat ödemesini ve makaleyi kaldırmasını istedi. Ancak Coindesk’in haberine göre 4 Şubat 2021 tarihli bir dosyada, önyargısız bir şekilde sözlü olarak davadan vazgeçeceğini söyledi (yani, daha sonra aynı görüşelerle başka bir dava açmakta özgür olduğunu belirterek).

Yeni belgede, Binance’in neden davadan geri çekildiğine dair bir bilgi bulunmuyor.

Davanın merkezinde, sözde “Tai Chi” belgesiyle ilgili bir hikaye vardı. Forbes tarafından elde edilen sunum sunumunda, Binance’in ülkedeki işleri yürütmek ve ana firmaya geri göndermek için ABD merkezli bir kuruluşu ABD düzenlemelerini atlamasına yardımcı olacak bir planı olduğu iddia ediliyordu. Daha çok CZ olarak anılan Binance CEO’su Changpeng Zhao, firmasının şu anda bulunduğu yerde yer aldığı soruları cevap döndürmeyi reddetti.

Binance’in davadaki avukatlarından biri ise Charles Harder’di. Daha zor, güreşçi Hulk Hogan’ı Gawker web sitesi karşı açtığı davada temsil etmesi ve sonuçta bu medya kuruluşunun iflasına yol açmasıyla bilinir.

Forbes Baş İletişim Sorumlusu Matthew Hutchinson da yaptığı açıklamada, “O zaman da yaptığımız ve şimdi de tekrarladığımız gibi, kapsamlı haberciliğimizin tamamen arkasındayız” ifadelerini kullandı.

Binance henüz konuyla alakalı bir açıklamada bulunmadı.