IOTA% 50 Yükseldi! Bu Yükselişin Sebebi Ne?


popüler kripto para birimi IOTA (MIOTA), son 24 saatte yaklaşık% 50 oranında yükseliş yaşadı. IOTA, oğlum 1 saatte ise% 4 değer kazandı.

Peki IOTA’nın yükselmesinin sebepleri neler? Popüler kripto para birimi önceki gün yeni bir Oracle çözümü duyurarak deyim yerindeyse Chainlink’e (LINK) rakip ortaya bir proje ortaya koydu. Bu duyurunun ardından IOTA’nın değeri yükselmeye başladı. IOTA, oğul 7 günde% 160 değer kazandı ve 1 doların üzerine çıkmayı başardı.

IOTA’nın bu çözüm önerisi zincir dışı ağda yer alan merkeziyetsiz uygulamalara ve akıllı sözleşmeler iletilmesi için ağ üzerinde oracle kullanılmasını sağlayacak. Bu şekilde IOTA, daha verimli bir depolama gerçekleştirirken aynı zamanda transfer işlemlerini de ücretsiz hale getirmiş olacak.

IOTA Trend Konusu Oldu

Türkiye’de boğa ile rallisiyle son günlerde Twitter trend konusu birçok kripto para birimini görmeye başladık. Bunlardan biri de IOTA oldu. IOTA bu son yükselişiyle beraber Twitter’da trend konusu (TT) oldu. IOTA hakkında toplamda 5418 adet tweet atıldı.