Cardano (ADA) Fiyatının Bu Ay% 100’ün Üzerinde Artmasının 3 Nedeni


Cardano’nun yerel kripto para birimi ADA, ayın başından bu yana yüzde 100’ün üzerinde bir fiyat gördü. Boğa piyasası, ADA’nın fiyat artışından sorumluyken, ralli IOHK içindeki büyük gelişmeler ve bu yıl için planlanan çok önemli birkaç sürümden kaynaklanıyor. İşte bu ay Cardano (ADA) fiyatının bu ay% 100’den fazla artmasının 3 nedeni:

1. Cardano, Akıllı Dönemi Lansmana Yaklaşıyor

Geçme süresi ortaya çıkaracak Cardano blokzinciri dönemi olan, uzun bir süre ilerlemesi bekleniyor. Blokzincirinin arkasındaki ekipler, sorunsuz başlatmalar ve minimum performans ana başlıkları için neredeyse tüm aşamalarda aynı anda çalışıyor.

Goguen’in diğerlerini açmak için iki sert çatal birleştirici (HFC) etkinliğinden ilki 3 Şubat’ta gerçekleşti ve yerel varlıkları Cardano testi ağına getirdi. Şubat ayının sonunda, Cardano ana ağına uygulanacak ve Cardano’yu bir DeFi platformuna dönüştürecek.

Cardano, piyasa bu güncellemeye güçlü bir tepki verdi. Bu, Cardano’daki bilgi aktarmayan ADA’ların, tam olarak bir yerel kripto para biriminin yaptığı gibi hareket edeceği gelir. Yerel kuruluşlara sahip olmak, yerel belirteç’ler ve varlıklar arasındaki işlemlerin devralınte tabi para gelir. Bu da DeFi uygulamalarını çok daha uygun ve verimli hale getirir.

2. Ağ, İki Aydan Kısa Bir Süre İçinde Tamamen Topluluk Kontrollü Hale Gelecek

Merkeziyetsizlik, geçen yıl kripto para sektörünün en büyük gündem maddelerinden biri olsa da, yalnızca bir avuç ağ, bunu devam ettirmek üzere somut örneği attı.

Cardano’nun arkasındaki şirket olan IOHK, d-parametresinin sıfıra düşeceği 31 Mart’ta, ağdaki blok üstünde tüm kontrolü bırakmaya hazırlanıyor. D-parametresi, IOHK tarafından üretilen blokların yüzdesini temsil etmek için kullanılan bir metriktir. Cardano’nun staking dönemi olan Shelley geçen yıl getirilen, parametre 1 olarak belirlendi, ağdaki blokların% 100’ü şirket tarafından üretildi.

Her devirde, d-parametresinin değeri biraz azaldı ve 257. devirde sıfıra ulaşacak şekilde ayarlandı. D sıfıra ulaştığında, IOHK’nın Cardano ekosistemindeki tek rolu, yetkisi bitene kadar ağı geliştirmeye devam etmek olacak.

Yatırım yaptığınız ağın, kurucu şirketi kontrol edilemeyeceğini bilmek çok çok basit Cardano’ya yazan bir şeydi ve bu hafta ADA’nın fiyatını 0. 71 doların tamam üzerine çıkardı.

3. IOHK’nın Afrika Anlaşmaları Milyonlarca Yeni Kullanıcıyı Cardano’ya Getirebilir

Hem IOHK hem de Cardano Vakfı, kıtadaki çeşitli geliştirme ve eğitim programlarına sık sık yatırım yaparak, Afrika’nın blokzincirinin benimsenmesi için sahip olduğu potansiyel hakkında bir çok konuşma yaptı. IOHK’nın CEO’su Charles Hoskinson, geçen yılın sonlarında şirketin, Cardano’yu içeren ve yalnızca Afrika’yı hedefleyen bir dizi proje üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Son raporlar, IOHK’nın “büyük” Afrika projesinin gelişiminin son aşamalarında olduğunu gösteriyor.

Proof of Africa ile yakın tarihli bir röportajda, IOHK’ın Afrika Operasyonları direktörü John O’Connor, şirketin Afrika’da büyük bir sözleşmesinin son aşamalarında olduğunu ortaya koydu. Proje başlatıldığında, Cardano platformuna milyonlarca yeni kullanıcı katabilir ve blokzinciri teknolojisinin gerçek dünyada en büyük uygulamalarından biri olabilir.

Açık olan şu ki, IOHK’nın Afrika’da üzerinde çalıştığı projelerin neredeyse, IOHK’nın Cardano’ya’ya kimlik çözümü olan Atala PRISM’e göre olacak. O’Connor, önümüzdeki birkaç yıl içinde bu kimlik platformunda 100 milyon sunmak için “makul plan” olduğunu açıkladı.

Önümüzdeki iki yıl içinde Cardano’da onlarca ve hatta belki yüz milyonlarca okuyup sahip olma piyasayı kesinlikle canlandırdı. Hem ADA’nın ticaret hacminde hem de yorum yeni ADA cüzdanlarının sayısında bir artış oldu. Bu da piyasanın Cardano’dan güçlü bir şekilde verdiği tepki gösteriyor.