Bitcoin (BTC) ve Altın Neden Portföyünüz İçin Beraber Çalışabilir mi?


Bitcoin (BTC) bir değer saklama aracı ve dijital altın olarak görülüyor. Aynı zamanda ABD dolarına karşı koruma sağlıyor. ABD dolarının zayıflaması ve Bitcoin’in değerinin artması, altının Bitcoin’e karşı koruma sağlamasına kadar.

Elon Musk, Bitcoin’e yaptığından beri Bitcoin’e talep patladı. Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımı, tarih boyunca en yüksek seviyeye çıkardı. Yüksek volatiliteyle beraber getirilerdeki artış, yatırımcıyı endişelendirirken Newcress Mining CEO’su Sandeep Biswas, gördüğünü söyledi:

“Eğer kripto para Yatırımcınız, portföyünüze altın eklemeyi düşünmelisiniz. ”

Altın ve Bitcoin’in dünya genelindeki trendlere karşı koruma sağlaması ve Bitcoin’in değerinin patlaması, kripto parayı birçok kişi için pahalı hâle getiren.

Bitcoin ve açık korelasyonun azalmasındaki neden piyasada artan volatiliteden kaynaklanabilir.

Üstteki grafik, 2020 sonundaki korelasyonun yüksek, ama 2021 başındaki Bitcoin fiyatında sonuç ilişkinin azaldığını gösteriyor: 0. 1329’dan -0. 0089’a düştü. Korelasyondaki düşüş altını Bitcoin’e karşı bir alternatif yapıyor. Biswas altının Bitcoin’e karşı hedge olarak kullanılabileceğini belirtiyor.

Bitcoin ve altının beraber oluşundan hiçbir şüphe yok. Korelasyonda azalma gerileme, aralarındaki ilişki zamanla artıyor. Ama, Bitcoin ve altın arasındaki volatilite ile paylaşılabilir mi?

JP Morgan & Chase analistleri, Bitcoin ve volatilitenin yaklaşmasının vadede oluşmayacağına inanıyorlar. Ulaşmak için yatırım tercihleri ​​olarak belirtildi. Bitcoin’in altın ile yarışması için, Bitcoin’in piyasa değerinin en az 4 katı olması lazım, yine de volatilitenin Bitcoin’den altına doğru kayması anca uzun vadede gerçekleşebilir.