Binance Coin (BNB) Neden Yükseldi?


Binance Coin (BNB) bugün rekorunu tazeledi ve yeni bir ATH oluşturdu: 113. 29 dolar.

BNB / USD, kurumsal yatırımcılar ve firmaların ilgisiyle 115 dolara kadar çıktı. Binance Chain ağında ödeme aracı olarak kullanılan BNB, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) almak için BNB kullanımıyla iyice patladı. BNB’nin değeri 24 saat içinde% 45’ten fazla arttı.

BNB, iki önemli desteğe tutunmayı başardı.

20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) göre boğalar ayı piyasasını engellemiş gözüküyor. 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) göre 20 günlük piyasa hareket etme karşı duruş sergilendi.

BNB’nin bir anda böylesine yükseliş yaşamasının ardından seviyelere bakılınca bir düzeltme bekleniyor. Kripto paranın en son hareketleri Göreceli Güç Endeksi’ni (RSI) aşırı satın alma bağlantı soktu. RSI’da 70 yüksek seviyelerde fiyat düzeltmesini gösteriyor.

BNB İçin Güçlü Temeller

BNB, Binance Labs’in Plasm Network firmasına 2,4 milyon dolarlık yatırım yaparak patladı. Bu, Polkadot projelerine 10 milyon dolarlık Yatırım fonunun en yüksek oranının inceltilmesi geliyor. Wei Zhou, konuyla ilgili açıklama yapan, dedi:

“Plazma Ağı’nın büyümesinden etkilendik. ”

Açıklamalarında Plasm Yatırımının Binance’in Polkadot ekosistemine verdiklerinin göstergesi olduğunu söyledi. Yatırımcılar, Binance Labs’in büyümesinin BNB’nin rolünü çalacağından endişeleniyor.

Tesla Patlaması

BNB, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) alımı sonrası arttı. SEC dosyalarına göre Tesla, Bitcoin’i nakit rezervlerine alternatif olarak görüyor.

Bu örnek, Bitcoin’in kurumlar tarafından değer aracı olarak görüldüğünü destekliyor. Kripto para borsası tokenı olan BNB, Tesla’nın açıklamasından sonra büyük hacimlerden faydalanmış gözüküyor. Bunun sonucu olarak, kısa vadede BNB’ye olan talep de arttı.

BNB, yazının yazdığı mesaj 103. 50 dolardan işlem görüyordu.