Apple Pay, BitPay ile İş Birliği Kuruyor! Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralarla Ödeme Desteklenecek


Apple Pay, BitPay ile iş birliği kurarak Bitcoin (BTC) ve kripto para ödemelerini destekleyeceğini duyurdu.

BitPay Mastercard hakları artık kripto para ile finanse edilen kartlarını Apple Pay’de bir ödeme modu olarak ekleyebilir. Kripto para şirketi, sıranın Google ve Samsung’da olduğunu söyledi.

Apple, Bitcoin ödeme işlemcisi BitPay ile güçlerini birleştirdi. RBC Capital Market raporu, Apple’ın cüzdanında kripto para ödemelerini desteklemeye başlaması durumunda kazançlarını önemli ölçüde artırabileceğini duyurmuştu. Çok uluslu şirket, önce projeyi kendi yürütmek yerine projeyi başlatmak için BitPay’i seçti.

BitPay, alıcıların ve satıcıların alternatif olarak kripto para ödemeleri veya fiat ödemeleri gönderilmesine veya almasına izin veren en büyük kripto ödeme işlemcisidir.
Ortaklık, Apple’ın müşterileri arasındaki kripto para ödemelerine olan talebi, tanıyacak.

BitPay Kartı, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, ve USDC, GUSD, PAX ve BUSD dahil olmak üzere dört dolara sabitlenmiş stabilcoin finanse edilebilir. BitPay Ön Ödemeli Mastercard, yalnızca ABD vatandaşlarına verilir. BitPay CEO’su, Google ve Samsung Pay’in yakında BitPay Card için destek ekleyeceğini belirtti.

Önceki gün MasterCard, 2021’de doğrudan kripto para ödemelerini destekleyeceğini açıkladı.

Detaylar

Dünyanın en büyük Bitcoin ve kripto para birimi ödeme hizmetleri sağlayıcısı olan BitPay, bugün BitPay Ön Ödemeli Mastercard’ın ABD’li kart sahip kartlarını Apple WalletTM’a ekleyebileceklerini ve Apple Pay ile harcama yapabileceklerini duyurdu. Apple Pay ile BitPay kart mağazalarında, uygulamalarda ve alışverişlerde alışveriş yapabilir. Ayrıca plastik kartlarının teslim bekleyen müşterileri, sanal kartlarını BitPay Wallet uygulaması üzerinden Apple Wallet’a ekleyebilir ve hemen harcama yapabilir.

BitPay, Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle ödemeyi ödemeyi onun zamankinden daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli hale getirmek için küresel blok çözümlerini yenilemeye devam ediyor. BitPay Cüzdan uygulaması, kendi Bitcoin’i yönetmesini ve harcamasını sağlamak ve aynı zamanda onu yapmak için dönüştürmek ve BitPay Kartı ile harcamak için yapmak.

BitPay Cüzdan uygulaması Bitcoin, Bitcoin Cash ve Ether’in yanı sıra dört dolar sabitlenmiş stablecoin, USDC, GUSD, PAX ve BUSD’yi sıralama. Apple Wallet’a bir kart eklemek için, kart sahiplerinin BitPay uygulamasının en son sürümü olan App Store’da bulunan 12. 1. 0 sürümüne sahip olmalıdır.