Analist Bitcoin (BTC) Fiyatında Konsolide, Altcoin’lerde İse Ralli Bekliyor


Bitcoin (BTC), Cuma gününü güçlü bir düşüşle uğurladı. Kripto para birimi, 40. 000 dolara yükseldikten sonra Cuma sabahı hızlı bir düşüşle 34. 000 dolara kadar geriledi.

Düşüş tuhaftı çünkü kripto para birimi altcoin’lerden çok düşük performans gösteriyordu. Normalde, Bitcoin düzeltmeleri sırasında, altcoin‘ler ABD dolarına ve BTC’ye karşı düşer, ancak bu sefer durum böyle değildi. Bitcoin düşüşten sonra en düşük seviyelerden 36. 200 dolara geri döndü.

Bir analist, önümüzdeki günlerde altcoin piyasasında güçlenmeye neden uzayda bir çeşit konsolidasyon bekliyor.

Bitcoin Konsolidasyona Girebilir

Bir kripto para analizi geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in kısa vadede konsolide olma olasılığının yüksek olduğunu ve bunun da bir altcoin rallisi ile sonuçlanabileceğini öne sürdü.

Hafta sonu Bitcoin potansiyel gösteren grafiği paylaştı. Grafik, BTC’nin şu anda bir destek sürdürme ve bir dizi hareketli ortalamaya değdiğini gösteriyor. Bu oluşum, kripto para biriminin hafta sonu boyunca konsolide yansımasına yol açtı.

Tüccar açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İşte #Bitcoin için kısa vadeli (12-24 saat) olası sonuç. 1) ETH / BTC güçlüyken konsolide olur, 2) ETH / USDT başı çeker, 3) Hafta sonu altcoinl’eri öldürür, 4) Pazar 18. 00’e kadar bekleyin 5) Pazartesi ortaya çıksın. ”

Bitcoin yükselişle konsolide edildiğinde, bunun altcoin’lerin kırılması için en iyi zaman olduğu tartışılıyor.

Altcoin Rallisi Başlıyor

Analistin tahmin ettiği şey gerçek olarak ortaya çıkıyor gibi görünüyor. Bu makale yazılırken, ciddi şekilde daha yüksek seviyelerde kırılmaya başlıyor ve büyük ölçüde Bitcoin’i geride bırakıyor.

Curve DAO Token (CRV), Aave (AAVE), Chainlink (LINK) gibi altcoin’ler ve daha pek çok, Bitcoin bir tür konsolidasyon biçimine girdikçe yükseliyor. Yakın vadede BTC temel destek seviyelerine saygı duyulan bu eğilimin devam etmesi muhtemeldir.