Airbnb, rezervasyonlarda indirim seçeneğini devreye aldı


88
86 Paylaşım, 88 Puan
Airbnb, rezervasyonlarda indirim seçeneğini devreye aldı
Airbnb, rezervasyonlarda indirim seçeneğini devreye aldı

Kişilerin seyahatlerinde konaklayacak yer bulmasını sağlayan platform Airbnb, çoğu zaman ekonomik bazen de eşi olmayan konaklama imkanları sunuyor. Platform, oldukça ekonomik fırsatlar sunsa da, konaklama ücretinin tamamının rezervasyon sırasında ödenmesi bir dezavantaj olarak kabul ediliyordu.

Ancak ABD merkezli şirket bugün bir yeniliğe imza attığını duyurdu. Şirket Airbnb üyelerinin rezervasyon sırasında yüzde 50’ye kadar daha az ödeme yapma seçeneği sunduğunu açıkladı. Kişiler, aylar öncesinden rezervasyon yapmak istediklerinde artık  ödemenin tamamını aynı anda yapmak zorunda kalmayacaklar.

Ancak seyahatseverler, kalan ödemeyi Booking.com ya da Expedia‘nın aksine otele varmadan önce yapmak zorundalar. Airbnb, duyurduğu yenilikle de müşterilerinin memnuniyetini kazanmış gibi görünüyor. Zira şirket, test ettiği deney grubunda katılımcıların yüzde 40’ının yeni tekliften faydalandığını duyurdu.

Bu arada küçük bir hatırlatma; Airbnb’nin sunduğu bu fırsattan yararlanmak için toplam rezeryasyon ücretinin en az 250 dolar olması ve yine en az 14 gün önceden rezervasyon yaptırmaları gerekiyor.

Airbnb, inovatif iş modeli ile onu takip eden bir çok dijital tabanlı girişime ilham vermişti. Şirket ,her ne kadar müşteri deneyimini önplanda tutsa da devletler tarafından sıkı kısıtlamalara maruz kalarak, zorluklar yaşayabiliyor. En son Amsterdam Şehir Belediyesi,  Airbnb gibi uygulamalardan kiraya verilecek konaklamalara yıllık 30 gün kısıtlaması getirmişti.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

88
86 Paylaşım, 88 Puan

Tepkini ver!

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Omg Omg
0
Omg
Beğen Beğen
0
Beğen
Koptum Koptum
0
Koptum
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Win Win
0
Win

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Özel Caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds