Apple En yeni Macbook Pro ve Macbook Air Bilgisayar Modellerini Teknolojiseverlerle Buluşturuyor

Apple En yeni Macbook Pro ve Macbook Air Bilgisayar Modellerini Teknolojiseverlerle Buluşturuyor

35
0
PAYLAŞ

apple-macbook-pro

Apple firması bu akşam Türkiye saati ile 20:00’da başlayan etkinlikte en yeni Macbook Pro ve Macbook Air bilgisayar modellerini teknolojiseverlerle buluşturuyor.

Apple bu akşam Türkiye saati ile 20:00’da başlayan Hello Again (Tekrar Merhaba) etkinliğinde Macbook Pro, Macbook Air ve ekran kalitesiyle dikkatleri üzerine çekecek olan iMac 5K’yı da tanıtıyor.

apple-hello-again

MACBOOK BİLGİSAYARDA YÜKSEK HIZ ARTIŞI

Oyunlarda yüzde 60 oranında, video editleme de ise yüzde 57, 3D uygulamalarda yüzde 130 hız artışı gerçekleştirecek olan yeni Macbook modeli kullanıcıya yüksek hız deneyimi yaşatacak. Yeni Macbook Pro’da Intel Core i7 işlemci bulunuyor. Radeon Pro grafik yongasını barındıran Macbook Pro kullanıcısına, daha önce piyasaya sürülmüş modeline göre iki kattan daha hızlı işlem performansı sunacak.

YEPYENİ BİR ÖZELLİK DAHA “TOUCHBAR”

Önceki Apple ürünlerinde yer almayan bir özellik de bu tanıtımda görücüye çıkıyor. Touchbar isimli bir dokunmatik retina ekran klavyenin üst bölümünde yer alacak ve bu alana sık kullanılan uygulamalar yerleştirilerek kullanım kolaylığı sağlanacak. Macbook Pro’ya eklenen Touch ID ile artık Macbook Pro parmak iziyle de açılabilecek.

NOSTALJİK HATIRLATMA

Apple CEO’su Tim Cook tanıtım içersinde 25 yıl önce piyasaya sürdükleri Powerbook’u da hatırlatarak, yıllar içinde Apple’ın ürünlerinin nerelere geldiğinide vurguladı.

APPLE TV TELEVİZYON ALGISINI DEĞİŞTİRECEK

Apple CEO’su Tim Cook televizyon izleme şekliniz değiştirecek bir uygulama olacağı iddiası ile TV adlı Apple TV uygulamasını da tanıttı. Sosyal medya deneyimi ve televizyon keyfini aynı anda sunacak olan Apple TV’nin getireceği yeniliklerin tanıtılmasından sonra, yıl sonuna kadar MineCraft oyunun Apple TV’ye geleceğini açıklandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK