Sosyal Medya Dolandırıcılarına Dikkat!

Sosyal Medya Dolandırıcılarına Dikkat!

46
0
PAYLAŞ

İnternet ortamında ortaya çıkan dolandırıcıların son günlerde giderek artması birçok kullanıcının mağdur olmasına neden oldu. Özellikle Sosyal medya kullanımının her geçen gün arttığı günümüzde bu ağlar üzerinden kullanıcılara çeşitli indirim haberleri ile dikkat çekmeye çalışan dolandırıcıların kullanıcıları mağdur ettiği ve bu yöntem ile beraber zor durumda bıraktığı gelen haberler arasında.

sosyal-medya-dolandiricilari

Facebook, Twitter , Instagram gibi sosyal ağlar üzerinde yapılan reklamların birçoğu sahte içerikler barındırdığından dolayı bu tuzaklara düşen kişilerin mağdur olmasına neden oluyor. Özellikle Dünyaca ünlü markaların ismi kullanılarak yapılan ve belirli oranlarda sunulan indirim kuponları, hediye kazandınız gibi reklama tıklamanız durumunda dolandırıcıların sizlerin hesaplarını ele geçirdiği ve burada yolsuzluklar yaptığı gerçeği ortaya çıkmaktadır.

Günümüzde internet sitesi kurmanın çok kolay olması dolandırıcıların internet sitesi üzerinden bu işleri yapmasını giderek kolaylaştırmıştır. Özellikle Sosyal medya üzerinden kurdukları internet sitesinin reklamlarını yapan bu hırsızlar kullanıcıların dikkatini çekmek adına Apple , Samsung gibi firmaların büyük indirimler yaptığını ve bu kampanyanın sizlere çıktığını belirterek sitelere yönlendirme işlemini yapmaktadır. Bu durum karşısında sizleri sitesi yönlendirerek form doldurmanıza yardımcı olan dolandırıcılar hesaplarınızdan yüklü miktarda para çekerek sizleri zor durumda bırakıyorlar.

Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak için sizlerin yapması gereken güvenilir olmayan hiçbir siteye banka bilgilerinizi vermemek ve yapacağınız alışverişlerde 3D güvenlik kullanarak işlemlerinizi yapmak olacaktır.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK