iOS 10.1 Sürümü İle Beraber Artık Hangi Özellikler Kullanılabilir Oldu?

iOS 10.1 Sürümü İle Beraber Artık Hangi Özellikler Kullanılabilir Oldu?

59
0
PAYLAŞ

Apple’ın son dönemde en çok çıkış yakalayan firmalardan biri haline geldiğini söylemek gerek. Özellikle iPhone 7 serisi akıllı telefonların piyasaya sürülmesi ve tam da bu dönemde Samsung’un Note 7 serisinde sorunlar yaşanmasıyla beraber kullanıcıların da Apple’a gösterdiği ilgi günden güne artmaya başladı. Bu sene stratejisini de oldukça mantıklı kuran Apple, sadece akıllı telefonu ile değil bunun dışında yeni seri işletim sistemleriyle de gündem oldu.

 

iOS 10 olarak açıklanan yeni mobil işletim sistemiyle beraber kullanıcıların büyük oranda beğenisini kazanan Apple, iPhone 7 akıllı telefonlarını da yine iOS 10 işletim sistemiyle satışa sundu. iOS 10 işletim sisteminin yeni seri akıllı telefonlarda tam uyum içerisinde çalıştığı belirtilse de özellikle eski seri iPhone telefonlarda yükseltme sonrasında kullanıcıların bazı hatalar ile karşı karşıya geldiği de belirtilmişti.

Kullanıcılardan gelen mesajlara göre Home tuşunda, kilit ekranında ve performans konusunda sorunlar yaşanması üzerine ise Apple yeni mobil işletim sistemi için güncellemelerde yayınlamaya başladı. Yayınlanan iyileştirme güncellemelerinden sonra ise Apple ilk büyük güncellemesini de yayınladı. iOS 10.1 olarak yayınlanan yeni güncelleme ile beraber kullanıcılara ne gibi yenilikler sunuldu bakalım.

1.Aktivite Uygulaması Güncellendi

Bu noktada ilk dikkati çeken özelliklerden birisi aktivite özelliğiios-10-1 üzerine oldu. Apple’ın büyük oranda beğeni almasını sağlayan yeni güncellemeyle beraber artık aktivite özelliğine engelle vatandaşlar için de tekerlekli sandalye için de tempo verileri tutulabilir hale getirildi. Mesafe bilgilendirmesi gibi birçok ayrıcalıkta sunulacak olan özellik iOS 10.1’in en sevilen özelliklerinden de biri oldu.

  1. iMessage Güncellemeleri

iOS 10.1 ile gelen bir diğer özellik ise mesajlaşma konusunda oldu. Özellikle kutlama ve doğum günü gibi mesajlarda kullanılabilecek olan yeni kutlama mesajları da artık iMessage sistemine eklendi.

  1. Bluetooth Güçlendirilmesi

Yeni güncelleştirilmenin yayınlanmasının ana neden aslında güncelleme üzerinde yaşanan sorunların giderilmesi. Bu konuda da sıkı bir çalışma yapan Apple uzun süredir eleştiri alan Bluetooth bağlantısı konusunda yeni iyileştirmeler yayınladı. Yapılan bu iyileştirmeler sonrasında Bluetooth bağlantı kopma sorunlarının da en aza indirildiği de belirtiliyor.

  1. Portre Modu Geldi

iOS 10.1 güncellemesi ile aslında göze çarpan en büyük yeniliklerden birisi portre modu oldu. En dikkat çeken özelliklerden biri olan portre modu ile beraber artık kullanıcılar fotoğraflarına doğrudan derinlik verebilecek. Bu şekilde fotoğraflar portre şeklinde de çekilebilir hale gelmiş olacak.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK