Google Stations ile Bedava internet Geliyor!

Google Stations ile Bedava internet Geliyor!

80
1
PAYLAŞ

Google, aldığımız duyumlara göre çok yakında Dünya genelinde toplu taşıma araçları içerisine bedava internet yayını sunabilir.

google-stations-free-wifi

Google Stations

Dünyaca ünlü internet devi Google, Salı günü yaptığı basın açıklaması ile Dünya genelinde otobüslere ve trenlere bedava Wi-Fi sunmayı hedefleyen projesi Google Stations‘ı duyurdu. Bu çalışma, geçtiğimiz yıl Google’ın Hindistan istasyonlarında bedava internet sunması ile başlamıştı ve firma, bu çalışmayı uluslararası ortama taşımayı planlamakta.

Google’ın Next Billion Users (Sıradaki Milyar Kullanıcı) ekibinin yardımcı başkanı Ceasar Sengupta, “IPSPS ile beraber yaptıkları araştırmaya göre bu istasyonlar aracılığı ile her gün 15.000 Hindistanlının” internete ulaştığını tahmin ettiklerini söylemekte.
Google Stations, Google’ın söylediğine göre “ortaklara kamusal alanlarda Wi-Fi noktaları oluşturmak için kolay bir araçlar bütünü” sunacak. Başka bir deyiş ile işe veya eve yolculuğunuzda bedava Wi-Fi erişiminiz, tamamen yerel taşıyıcılara bağlı olacak.

Google Stations projesinin yanı sıra, internet kullanımını kolaylaştırmak için, genellikle Hindistan’a yönelik olmak üzere, bazı diğer sistemler de yayınlanmıştı. Örneğin daha az veri harcayan bir YouTube sürümü olan YouTube Go, devamlılığı olmayan veya kötü internete sahip olan Hindistanlıların yakındaki arkadaşları ile veri harcamayan videolar paylaşmalarına imkan sağlamakta. Yazılanlara göre Google Stations uygulaması bir gün Dünya geneline sunulacak ancak öncelik olarak Hindistan ‘da sunulması kararı alınmış.

Tahminlere göre bir milyar Hindistanlı şu an bile internet erişimine sahip değil ancak ucuz akıllı telefonların yayılması ile beraber bu sayıda gittikçe azalmaktadır.

PAYLAŞ

1 YORUM

  1. vay be nice firma gördükde şu google gibisini görmedik. Ne diyelim darısı ttnet gibi firmaların başına.

BİR CEVAP BIRAK